Цьогоріч українських дипломатичних представництв в Угорщині побільшало – нещодавно у місті Шіофок, що неподалік Балатону, розпочав свою діяльність Почесний консул України пан Золтан Хорват. У вівторок, 11 грудня, він здійснив свій перший візит в Україну у цій ролі.

Зважаючи на святкову пору, яка у грудні є практично суцільною, Почесний консул зі своїми синами Барнабашом та Золаном, спільно з Генеральним консулом Угорщини у м. Ужгород Йожефом Бугайлом і консулом Ласло Куті, відвідали ужгородський навчально-виховний комплекс «Ялинка». Тут  ось уже четвертий рік працює  група, де діти різного віку разом вивчають угорську мову. Дипломати передали вихованцям «Ялинки» святкові подарунки від їхніх ровесників з  дитячого садочка «Ньолцсінвіраг» з м. Шіофок та сюрпризи від Генерального консульства з нагоди різдвяно-новорічних свят. Діточки віддячили за подарунки святковим концертом – танцювали та співали українською й угорською мовами пісень про щедрого і доброго Миколая-Микулаша.

У коментарі для «Дня» Почесний консул України у м. Шіофок Золтан Хорват зазначив: «У регіоні м. Шіофок мешкає багато родин, які походять з України. Моя мама теж є українкою – вона народилася на Тернопільщині. Ці родини підтримують стосунки з Батьківщиною свого походження і потребують у цьому всілякої підтримки. Інший важливий напрямок діяльності Почесного консульства –  розвиток економічної співпраці між підприємцями наших країн. Я це добре знаю, оскільки маю власний бізнес у Києві. І, звісно, дуже важливим фактором розвитку добросусідства є реалізація соціальних проектів, які я буду продовжувати з більшою активністю. Ініціаторами нинішньої поїздки були мої сини Барнабаш і Золан, та їхні друзі з дитячого садочка «Ньолцсінвіраг», чиї батьки теж  активно долучилися до організації різдвяних подарунків для української малечі. Наші діти – майбутнє наших країн і вони мають зростати в атмосфері добросусідства і взаєморозуміння і підтримки».

Нагадуємо, нещодавно Золтан Хорват став Почесним консулом України у м.Шіофок(Угорщина), а влітку відкрив у Києві україно-угорську консалтингову компанію “East West Mentor UA”, яку очолює Ганна Крисюк.

Василь ІЛЬНИЦЬКИЙ, Ужгород, фото автора