У світі немає людини, яка не згадувала би з радістю день першого дзвінка, свою першу вчительку і шкільних друзів. Це свято не тільки педагогів і учнів, воно також покликане підкреслити важливість освіти.

     Особливе значення 1 вересня має для першокласників, які в цей день роблять важливий крок. Школа означає перехід з зовсім безтурботного дитинства в період відповідального навчання.

     Міжнародна організація жінок України МОЖУ вітає всіх дітей і батьків із цим чудовим першим осіннім святом!

                 День знань у різних країнах
     Першого вересня навчальний рік традиційно починається в Бельгії, Ірландії, Польщі, Словенії, Угорщині та Македонії, Казахстані, Киргизстані, Білорусі, Вірменії, Латвії і багатьох інших.
     Школярам Фінляндії, Данії, Німеччини та Шотландії щастить менше, у них навчальний рік починається вже в серпні. При цьому, якщо в Фінляндії і Данії заняття в школах починаються масово в другій половині останнього місяця літа, а в Шотландії – в останній тиждень літа, що трохи раніше, ніж в середньому по Великобританії.
     В Іспанії перший навчальний день – “плаваюча” дата, і в різних провінціях країни він настає в різний час. В цілому, згідно з законом, всі учні повинні приступити до навчання не пізніше 1 жовтня.
     У США це питання вирішується на рівні кожного штату незалежно від інших. Учбовий рік може починатися в будь-який день серпня або в перших числах вересня.
     У кожній з 16 федеральних земель Німеччини встановлені свої порядки щодо початку навчального року. Орієнтовно, діти приступають до навчання в серпні-вересні.

     Ось хто дійсно відзначився, так це Австралія. Тут навчальний рік починається після святкування Дня Австралії – головного національного свята країни, який відзначається щорічно 26 січня.
     У ПАР і Танзанії початок навчального року припадає на середину січня, а в Південному Судані заняття в школах починаються 20 березня.

З ДНЕМ ЗНАНЬ!
#МОЖУ, #ДеньЗнаньІсторія, #1вересня