У польському місті Жешув на півдні країни 27-28 січня відбувся ювілейний, десятий, форум “Польща-Україна”.

У цьогорічному заході, який відбувся під гаслом “Шанси, яких не можна втратити”, взяли участь близько 900 учасників з України, Європи та США, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Форум розпочався з презентації звіту щодо ситуації в Україні в 2016 році, підготовленого київським Центром імені Разумкова.

Упродовж двох днів на форумі відбулися  35 дискусійних панелей за чотирма тематичними напрямами: “Бізнес й економіка”, “Європейська інтеграція і реформи”, “Міжнародна політика” та “Суспільство”.

Як зазначають організатори форуму з Інституту східних досліджень (ISW), в євроінтеграційному блоці цікавою буде тема про зростання євроскептицизму і кризи європейського проекту у контексті євроінтеграції України. Крім того, в цьому блоці обговорюватиметься також важливість польської моделі змін для України. В економічному боці важливими будуть теми про енергетичну безпеку, шанси для Центрально-Східної Європи у контексті реалізації Китаєм проекту нового “Шовкового шляху”. У блоці “Міжнародна політика” зацікавлення може викликати питання щодо можливої “відлиги” у відносинах США з Росією, і що це може означати для України. Крім того, відбуватимуться дискусії, зокрема, на тему відносин Польщі з Україною, результатів саміту НАТО для Східної Європи, можливості протидії російській пропаганді тощо.

Найважливішою супутньою подією форуму був “Cхідний ярмарок”, який вперше організовується в рамках форуму. В ньому, зокрема, візяли участь 50 фірм, в основному польських та українських, які представляли сфери машинобудування, нерухомості, транспортну, логістичну, виробничу, фармацевтичну, страхову, фінансову та рекреаційну галузь.

Форум зокрема відвідала значна кількість українських політиків, експертів, бізнесменів та журналістів. З польської сторони у форумі взяли участь маршалки Сейму та Сенату Марек Кухцінський і Станіслав Карчевський, міністр інфраструктури і будівництва Анджей Адамчик та багато інших. Серед зарубіжних гостей на форумі були присутні, зокрема, міністр європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії Віктор Долідзе, керівник Групи з підтримки України в Єврокомісії Петер Вагнер, депутат Європарламенту Ребекка Гармс тощо.

Перший форум “Польща-Україна” відбувся у Вроцлаві в 2007 році, згодом упродовж 2008-2011 років – у Києві, в 2013 році – у Будапешті, в 2014 році – у Криниці, а в 2015-2016 роках – у Лодзі.

Організатором форуму є Інституту східних досліджень, а співорганізатором – Підкарпатське воєводство РП. Укрінформ є інформаційним партнером форуму.