Існує безпрограшний запах, який люблять так само сильно, як і ту пристрасть і натхнення, яку він викликає: запах книг. Зайшовши в книжковий магазин, а тим більше в бібліотеку, легко відчути цей парфум, який приваблює нас майже так само, як і зміст книги, інформує Ukr.Media

Ось чому цей запах так сильно приваблює нас

Знайти книгу, погортати її сторінки, оп’яніти від цього характерного запаху- що може бути краще?

Аромат настільки особливий, що можна задатися питанням, звідки він узявся: Енді Бруннінг визначив хімічні компоненти, відповідальні за цей аромат. Як хороший вчений, у своєму блозі Бруннинг досліджував процеси та сполуки, характерні для запаху книг, розрізняючи два основних аромати: нові тексти і стародавні тома.

Для перших досить складно ідентифікувати конкретні з’єднання, так як існують тисячі з них, які використовуються для різних книг, і тому вибір запашних хімікатів досить складний. Насправді відповідальність за це несуть три компоненти: папір та речовини, які використовуються при її виготовленні: чорнило та клеї для зв’язування

Що стосується старих книг, запах легше відстежити: целюлоза і лігнін з паперу при вживанні виділяють органічні сполуки, типовий запах яких з’являється при виробництві. Компонентами цього аромату є ваніль, бензальдегід, який має запах мигдалю, солодкі запахи, які виділяються етилбензолом і етилгексанолом.

Різниця між новими і старими книгами полягає в кращій якості паперу, який використовується сьогодні, з одного боку, він є більш екологічним, з іншого – менше «пахучим».

Для найсучасніших людей, які перейшли на електронні книги, але відчувають ностальгію по запаху книг, все можна виправити за допомогою спрею, винайденого спеціально для цієї мети – чого тільки не придумають в цьому світі!