Україні потрібні зміни. Які саме реформи необхідно запровадити в першу чергу, визначали учасники засідання соціальної платформи “Важливий кожен”. На думку експертів, насамперед влада повинна працювати над децентралізацією повноважень. 

“Україні потрібна децентралізація влади, щоб місцева влада сама могла розпоряджатися тими засобами, які збирають з городян, так як це відбувається в Європі, так як це відбувається в Америці. Сьогодні ж ми бачимо як в селах, наприклад, і в малих населених пунктах навіть ті нещасні 25% прибуткового податку, які у них залишалися, і ті забрані”, – розповідає Михайло Соколов, Голова Всеукраїнської комісії справедливості.

Ірина Верещук має своє бачення того, як реформувати Україну. Каже, усі кроки мають бути зваженими та послідовними.

“Я буду пропонувати зробити муніципальний кодекс і прийняти його на законодавчому рівні, де буде кодифіковано і систиматизовано усі законодавчі акти, які вже були прийняті до цього і які потрібно прийняти. Я буду пропонувати створення і затвердження в Україні української хартії місцевого самоврядування”, – відзначила Ірина Верещук, Президент Міжнародного гуманітарного фонду.

Свої пропозиції активісти планують доопрацювати та представити громаді до кінця цього місяця. Після чого, програму дій запропонують Уряду.

Джерело