Вчені розповіли про звички, які скорочують життя мільйонам людей.

Дослідження під авторством доктора Джуліанни Холт-Лунстад з Університету Брігама Янга (США) допомогло, зокрема, встановити, що однією з найбільш нездорових звичок сучасних людей є соціальна ізоляція і повне занурення у віртуальний світ. Вчені заявили, що відсутність нормальних взаємин у людей підриває здоров’я в тій же мірі, що і 15 щоденно викурених сигарет.

Також з постійним курінням тютюну порівнянно у своєму шкідливому впливу на організм хронічна нестача сну. Регулярний недосип корелює з почастішанням випадків інсультів і серцево-судинних патологій.

Інша звичка – багато часу проводити в сидячому положенні. Тривале сидіння за комп’ютером загрожує такими наслідками, як хвороби серця і судин, а також рак кишечника, показують дані. Навіть відвідування спортзалу не допомагає, якщо людина сидить, не встаючи, протягом тривалих періодів протягом дня.

Приховану небезпеку несе в собі і пристрасть до засмаги. За словами медичних фахівців, рак шкіри від опромінення ультрафіолетом може бути більш частим явищем, ніж рак легенів від сигарет.

Але найбільш нездоровим і небезпечним фактором величезного числа людей на планеті вчені вважають поїдання шкідливої їжі – фастфуду , їжі з штучними добавками, а також з великою кількістю цукру і жиру. На думку дослідників, в умовах сучасності загрози здоров’ю від переїдання і вживання шкідливих продуктів та напоїв переважують ризики, пов’язані з вживанням алкоголю, курінням та незахищеним сексом.

Джерело: https://ukrhealth.net/5-zvichok-yaki-istotno-skorochuyut-zhittya-majzhe-vsim5685/